ANDY NEBESKÁ HVĚZDA

Andy Nebeská Hvězda je pes plemena Bernský salašnický pes, který se narodil dne 17.09.2009 v chovatelské stanici Nebeská Hvězda v Lanžově u Dvora Králového nad Labem. Byl to první vrh fenečky Alma z Radotínského kopce a otcem štěňat byl GrCH. Christof Top-Berner z chovatelské stanice ve Zlíně.

Andy je pes s úžasnou nekonfliktní přátelskou povahou, s nádherným diamantovým tvarem hlavy, s kvalitní srstí se sytým pálením.

Andík je torpédo, Andík je živel. Je ho všude plno, je plný energie, lásku moc rád přijímá i rozdává. Miluje a ochraňuje děti, procházky na polích za městem, miluje hrátky se psími kamarády a kamarádkami, miluje drbání na bříšku, hodně rád se s Váma podělí o Vaši svačinu poté co sežral svoji porci jídla, je vždy připraven vyrazit kamkoli v rodinou. Je to veselý, nic neřešící pes, nebojácný, a přirozeně sebevědomý. Přizpůsobí se jakékoli rodinné situaci a nejštastnější je, když je s námi ať jsme kdekoli na světě.

Počas svého aktívního výstavního života  dosáhl Andík na výstavách titulu Český šampion krásy, dále na Slovensku je  držitelem známek 2x CAC Sk, 2x res.CAC Sk, 1x res CACIB, v Maďarsku získal na národní výstavě 1x res.CAC HU, v ČR pak Krajský vítěz, Vítěz třídy. Andy také složil zkoušku ZOP, klubem KŠSP, o.s. byl řádně zbonitován a zařazen mezi krycí psy. V roce 2012 se z Andyho a jeho velké lásky ze cvičáku - Píďalky (Alhambra Bohemia Bernica) stali rodiče 4 krásných feneček, které dnes žijí milované v kruhu svých rodin a mají spokojený psí život. Fenečky se narodili v chovatelské stanici Z Dvořákova kraje.

Z důvodu závažných zdravotních potíží jsme museli učinit bolestné rozhodnutí a nechat Andíka na sklonku srpna 2013 kastrovat. Dnes již Andy mezi krycí psy nepatří, přesto je to nadále náš rodinný mazel, a  i nadále si žije plnohodnotným spokojeným psím životem v kruhu své rodiny. Rozhodnutí kastrovat Andyho bylo velice těžké, ale s odstupem času můžeme toto hodnotit jednoznačně jako pozitivní, v podstatě mu zachránilo život. Po kastraci se Andymu totiž výrazně zlepšil zdravotní stav a všechny zdravotní potíže se kterými do té doby bojoval, zmizely. Letos v roce 2017 oslaví Andík své 8.narozeniny a je pořád v plné síle, spokojen a plný chuti do života.